چرا بیتا دیگر بی تا نیست. به قلم فرهاد خیاط پور

با سلام خدمت عزیزان
در بهمن ماه ۹۷ جناب آقای ایرج دری  از شرکت نوید داده پرداز پیرامید اعلام کردند با برنامه نویس بیتا مشکل پیدا کرده  و دیگر امکان ادامه نرم افزار وجود ندارد (که ایشان کلا در جریان نبودند) بهمین دلیل نرم افزار تحت وب با گروه دیگری از برنامه نویسان طراحی و در دست اجراست.

بنده به ایشان اعلام کردم طی سه سال گذشته به دلخونی و تلاش مداوم برنامه بیتا را در استان چه حتی در برخی نقاط کشور به اعتباری که از حدود ۲۰ سال پشتیبانی داشته ام جا انداخته و در حال استفاده است چه لزومی به تغییر نرم افزار است با این مسئله که اطلاعات ثبت شده برنامه فعلی بیتا حتی قابل استفاده در نسخه تحت وب نمی باشد و می بایست مجدد شرکت ها اطلاعات را وارد نمایند.

و اینکه اذعان داشتند (مکاتبات موجود است) ماهیانه صدهزار تومان بابت برنامه جدید دریافت خواهند کرد که ۳۰ درصد به پشتیبان پرداخت می گردد بنده گفتم زحمت پشتیبانی با ما است حتی کسی شما را نمی شناسد ۷۰ درصد بابت چه می خواهید بگیرید.

نکات ضعف تحت وب را به ایشان بازگو کردم و درخواست نمودم فرصتی چند ماهه داده شود تا موضوع بررسی گردد که ایشان اعلام کردند (مکاتبات موجود است) از ابتدای سال ۹۸ این نسخه فعلی قابل استفاده نخواهد بود.
مشکل و نگرانی امان نداد آخر چگونه این همه شرکت با نرم افزار تحت وبی که هنوز درست تست اولیه نشده است شروع بکار نمایند.

طبق نوشتارهای خصوصی رد و بدل شده بین ایشان و من در فضای مجازی (که در صورت اجازه ایشان در اختیار شرکت ها خواهم گذاشت) موافقت هایی انجام شد اما به یک دفعه بعد از چندین هفته اعلام نمودند موافقت های انجام شده منتفی است.

علیرغم مکاتبات موجود و مهلت مجدد در نهایت در تاریخ  ۲۶ اردیبهشت طبق نامه اعلامی از همه ی توقعات خود کوتاه آمده و همگی مجدد به وضعیت سابق برگشتند اما تاوان آن و بهم نخوردن فعالیت شرکت ها را بنده خیاط پور دادم و اهمیتی هم ندارد چون بنده نرم افزاری که مستعد کار شرکت های حمل و نقل نباشد را معرفی نخواهم کرد و مسایلی را که عنوان می کنم با تجربه چندین ساله ای که داشته ام با اعتبار ناچیزی که دارم خدمت شرکت ها اعلام می دارم این شرکت امکان ادامه خدمات رسانی را بخصوص در ایامی که مشکل بوجود بیایید دیگر نخواهد داشت و خوشحالم که در مسایل بعدی که پیش می آید دخیل نخواهم بودو نرم افزارهای جدیدی که معرفی نموده ام با امکانات و تکنولوژی که دارند عظمتی در مقابل نرم افزار فعلی هستند.

پشت صحنه ی مسایل را نمی دانم اما اعتبارم را به کیسه دوزی برخی نمی فروشم.